Jak rozplanować przewóz okien do domu?

Jak przygotować przewóz okien PCV?

Okna przynależą do obiektów, których transport wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Łatwo powiedzieć, ale jak to osiągnąć? Przygotowanie do transportu z racji na rozmiary okien i ich delikatność,  najlepiej zlecić korporacji spedycyjnej. Należy natomiast wcześniej zadbać o przygotowaniu okien PCV do przewozu. W jaki sposób to uczynić? Okna muszą być opakowane, oblepione folią stretch. Jeżeli przewozimy więcej niż tylko jedno okno, położyć pomiędzy okna na przykład papierowy arkusz, aby osłaniał przed porysowaniem. Najlepszą formą przewozu okien PCV czy też luster jest załadowanie na profesjonalny, wykonany z drewna stojak dedykowany do przewozu szkła. W przypadku gdy fachowiec ma w busie zamontowany wieszak do przewozu okien PCV, wtedy mogą być one transportowane bez opakowań. Okna będą przewożone w ten sposób, iż będą oparte o wieszak. Okna PCV przeważnie powinny być porządnie zabezpieczone taśmami oraz specjalnymi matami, w taki sposób by nie uległy uszkodzeniu.

BACZNOŚĆ! Powinno się za każdym razem podpytać transportowca czy dostarcza wieszaków do transportu okien. Nieraz mogą dołożyć oni specjalną opłatę przy takim zleceniu.

Jak dużo kosztuje transport okien do domu?

Cena transportu okien do domu jest zależna od odległości oraz wymiarów i ilości okien PCV.

Przewóz okien w Polsce

W momencie przewozu pojedynczego okna np. tarasowego koszt tego przewozu wynosi około 100-250 zł

Tranzyt okien do Anglii

Sumpt przewozu okien PCV z naszego kraju do odległego kraju wynosi 450 – 1200 złotych

Jak da radę zauważyć transport okien do domu jest dosyć kosztowny więc należy spędzić wiele życia wyszukując najlepszej oferty bądź nabyć okna PCV na miejscu i absolutnie nie przejmować się transportem. Owo wyjście oszczędzi nam wiele problemów aczkolwiek asortyment na obczyźnie może okazać się ograniczony w zestawieniu z naszą ojczyzną, która jest największym europejskim eksporterem okien do domów.