Foliopaki kurierskie – fachowe użycia

Czynnikiem przesądzającym o dobrym pułapie bezpieczeństwa kopert SecureBAG jest rama wyprodukowana z solidnej, wzmacnianej folii a także rodzaj użytej tasiemki klejącej.

Taśma celulozowa „niskiego bezpieczeństwa” stosuje warstwę warstwy klejącej permanent, takiego samego jak w foliopakach kurierskich, pokazującego próby wtargnięcia mechanicznego. Koperta „średniego bezpieczeństwa” jest zaopatrzona w tasiemkę plombującą wykazującą ślady ingerencji przy typowych próbach włamań. Taśma celulozowa „wysokich zabezpieczeń” jest ponadto wyposażona we wskaźniki cieplne oraz wilgotnościowe. Taki wariant taśmy klejącej wyróżnia się najlepszym poziomem bezpieczeństwa, co zostało potwierdzone pochwałą Ośrodka Techniki Precyzyjnej. Taśma celulozowa okazuje próby włamania przy wykorzystaniu wszystkich dziś znanych form manipulacji (siłowej, przy działaniu niską i wysoką temperaturą, a ponadto strategii wilgotnościowej).

Specjalną wersją kopert BezpiecznaTORBA są foliopaki kurierskie nienaruszalne przeznaczone do przewozu pieniędzy w walizkach farbujących. Są to artykuły przeznaczane do przesyłania banknotów, ich zabezpieczenie polega na fakcie, iż w wypadku kradzieży uruchamiany jest układ koloryzujący, który trafia do wnętrza foliopaka kurierskiego i permanentnie zabarwia choćby dziesięć procent dowolnego banknotu.

Niepowtarzalnym z wariantów foliopaków bezpiecznych są woreczki na drobne pieniądze. Ponieważ muszą wytrzymać duże obciążenie dodatkowo być niepodatne na rozcięcie przez ostre krawędzie drobniaków, projektowane są ze specjalistycznej – grubej oraz trwałej – koekstrudowanej folii LDPE. W wypadku worków, które powinny utrzymać parę kg monet, stosuje się dość dużą tasiemkę z uchwytem. Do przygotowywania zasiłków kasowych stosuje się nieduże worki strunowe.

Koperty kurierskie SecureBAG znalazły już popularne zastosowanie w przechowywaniu próbek zbóż, karm, kukurydzy, rzepaku, szungitu i pozostałych artykułów ziarnistych. Jeszcze szersze użycie foliopaków bezpiecznych spowodowało, że są one w sprzedaży we wszystkich typowych rozmiarach, dzięki temu bynajmniej nie ma kłopotu z dobraniem pożądanego rozmiaru foliopaka kurierskiego do zabezpieczanych produktów.

Wpis gościnny: foliopaki producent emGRAF